Menu

18 + 8 rooftop reštaurácií a barov s výhľadom na Prahu

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Mnoho pražských podnikov ponúka kvalitné pokrmy, prvotriedny servis aj štýlový interiér. Len niektoré sa však môžu pýšiť strešnou terasou s výhľadom na stovežatú Prahu. Vybrali sme najlepšie strešné reštaurácie a bary v Prahe, kde sa vďaka pôvabnému výhľadu a špičkovej gastronómii budete cítiť doslova ako v oblakoch.

Naše tipy sú ideálnymi miestami pre spoločný obed s obchodným partnerom, posedenie s priateľmi, romantickú schôdzku aj súkromnú akciu. Nechajte sa okúzliť ich výbornou gastronómiou, jedinečnými interiérmi a romantickým štýlom!

V polovici zoznamu nájdete infografiku, respektíve mapu Prahy, v ktorej je všetkých 18 rooftopových reštaurácií a barov zobrazených. Stiahnuť si ju môžete tu.

Ako bonus sme spísali ďalších 8 osvedčených podnikov, ktoré sa síce nepýšia horným poschodím, ale napriek tomu ponúkajú krásny výhľad na Prahu alebo jej časti.

Strešné reštaurácie a bary s výhľadom na Prahu

Slnečná Terasa T-Anker

Sluneční Terasa T-Anker

Terasa T-Anker je skvelé miesto pre všetkých, ktorí si potrpia na široký výber piva a kvalitné jedlo. Táto oáza pokoja v centre Prahy sa nachádza na streche OD Kotva a ponúka úplne ohromujúci výhľad na pražské Staré mesto. Podnik vsadil na právom skvelú reputáciu Česka v oblasti pivovarníctva. Čapuje až 9 druhov pív a v zásobe má okolo 40 druhov fľaškových pív z celého sveta. Súčasne tiež podporuje malé české pivovary, s ktorými spolupracuje.

K pivu si máte možnosť dopriať ako české pokrmy, tak i medzinárodnú kuchyňu (risotto, steaky, šaláty a ďalšie). Príležitostne sa na terase konajú rôzne kultúrne podujatia – koncerty, festivaly, večierky a iné udalosti.

Coda Restaurant

Coda Restaurant je súčasťou hudobného hotela Aria, ktorý sa nachádza v samom srdci Malej Strany. Zo strešnej terasy reštaurácie sa vám naskytne 360° pohľad na celú Prahu. Chrám svätého Mikuláša, Petřínska rozhľadňa, Hradčany – to všetko na dosah ruky.

O kulinársky zážitok sa postará šéfkuchár Davida Šašek, poteší aj jedinečný interiér plný umeleckých diel od Dalího cez Chagalla až po Picassa.

Terasa U Zlaté studně

Terasa U Zlaté studně

Nádherná reštaurácia Terasa U Zlaté studně je situovaná presne pod Pražským hradom. Kým si budete vychutnávať pokrm od šéfkuchára Pavla Sapíka, otvorí sa vám jeden z najkrajších pohľadov na celé mesto. V letných mesiacoch môžete využiť súkromný vchod do kráľovských záhrad Pražského hradu, ktorý vedie priamo zo strešnej terasy reštaurácie.

Villa Richter Restaurant (Piano Nobile, Terra)

Villa Richter

Villa Richter je unikátny komplex, ktorý sa nachádza uprostred viníc Pražského hradu. Vzhľadom k jedinečnému umiestneniu, vysokej kvalite služieb a prvotriednej gastronómii sa radí medzi najlepšie podniky v Prahe. Sama Richterova vila je významnou klasicistickou pamiatkou a je neprehliadnuteľnou architektonickou dominantou v priestranstve Pražského hradu.

Villa Richter v sebe ukrýva dve reštaurácie s rozdielnymi ponukami – Piano Nobile a Terra. Reštaurácia Piano Nobile sa špecializuje na modernú českú i medzinárodnú kuchyňu. Milovníci talianskej kuchyne si prídu na svoje v reštaurácii Terra. Veľkou špecialitou oboch reštaurácií Villy Richter je ponuka vín z obnovenej Svätováclavskej vinice.

Zlatá Praha Restaurant

Restaurant Zlatá Praha

Na konci najdrahšej pražskej nákupnej ulice Pařížska nájdete podobne luxusnú reštauráciu Zlatá Praha. Vonkajšia terasa reštaurácie je umiestnená v 9. poschodí hotela InterContinental. Z reštaurácie sa vám naskytne úchvatný výhľad (nielen) na rieku Vltava. O spokojnosť vášho žalúdku sa postará šéfkuchár Roman Dolejš, ktorého tím pripravuje pokrmy z českej i medzinárodnej kuchyne.

Terasa U Prince

Terasa U Prince

Reštaurácia Terasa U Prince sa nachádza na Staroměstském náměstí – priamo oproti Orloju. Z terasy si užijete pohľad na klenoty Prahy – Orloj, Týnsky chrám, Pražský hrad aj Petřín. Časť terasy je zastrešená a zateplená, a preto je na rozdiel od iných reštaurácií s terasou otvorená po celý rok.

Výhľad na skvosty Prahy a delikatesy medzinárodnej kuchyne je perfektná kombinácia pre romantickú večeru aj schôdzku s obchodnými partnermi.

Ginger & Fred Restaurant v Tančícím domě

Ginger & Fred Restaurant

Praha na dlani, Francúzsko na tanieri! V siedmom poschodí Tančícího domu sa nachádza príjemná brasserie Ginger & Fred. Ponuka jedál vychádza z medzinárodného menu s nádychom francúzskej kuchyne. Môžete ochutnať čerstvé ryby, morské plody a iné špeciality, ako napríklad prepelicu alebo jahňacie. Chutné jedlo si užijete v prostredí panoramatickej terasy s 360° výhľadom.

Reštaurácia Oblaca

Oblaca

Nebeskú chuť, ktorú možno zažiť snáď len v oblakoch, si doprajete tiež v reštaurácii Oblaca. Moderná reštaurácia a bar sa nachádza vo výške 66 metrov nad zemou v stenách Žižkovskej veže. Vďaka pôvabnému výhľadu a špičkovej gastronómii sa budete cítiť doslova ako v oblakoch.

Pod Žižkovskou vežou, uprostred Mahlerových sadov, sa nachádza ďalšie pokojné miesto s uvoľnenou atmosférou a ponukou skvelých jedál – záhradná reštaurácia Miminoo. V reštaurácii si môžete dopriať nielen znamenitý pokrm, ale aj relax v hojdačkách alebo minigolf.

Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Kúsok neba na zemi! Cloud 9 Sky Bar & Lounge je exkluzívne miesto pre vašu súkromnú akciu. Presklený bar poberie až 250 osôb. Len zo samotného interiéru sa vám naskytne nádherný výhľad na Prahu, z vonkajších terás je zážitok ešte o úroveň vyšší.

Reštaurácia & bar Duplex

Duplex

Komplex Duplex Restaurant & Club sa nachádza uprostred Václavského náměstí. Jeho dlhá terasa na streche lemujúca „Václavák“ je obľúbenou pražskú turistickou atrakciou. Reštaurácia je otvorená po celý deň a vďaka jedinečnej polohe a výbornej kuchyni je skvelým miestom na obed aj večeru.

V neskorých hodinách sa Duplex postupne mení na hudobný klub s pohodlnými kreslami a hudbou od najlepších DJ-ov v meste.

Restaurant Zvonice v Jindřišskej veži

Restaurant Zvonice

V horných poschodiach Jindřišskej veže sa nachádza luxusná reštaurácia Zvonica. Reštaurácia v priestoroch zvonice gotickej kamennej veže sa špecializuje na pokrmy z českej zveriny. Reštaurácia získala ocenenie Gurmán, Grand Restaurant a Square Meal. Za zmienku stojí tiež jej interiér, ktorý vás rozhodne zaujme. Stredoveké drevené trámy, obrovský originálny zvon a unikátny výhľad na Jindřišskú ulicu. Reštaurácia Zvonica rozhodne stojí za návštevu.

Aureole – Fusion Restaurant & Lounge

Aureole Fusion Restaurant

Reštaurácia Aureole sa pýši jedinečnou lokalitou. Nachádza sa na 27. poschodí najvyššej budovy Českej republiky – v Prague City Tower. Z reštaurácie sa vám poskytne panoramatický výhľad na Prahu zo závratnej výšky 109 metrov.

Odpočiňte si pri stole v elegantnom interiéri a vyberte si z bohatej ponuky svetovej a ázijskej kuchyne v štýle Fusion Cuisine. Nebudete ľutovať!

Tower Lounge Bar (NH Hotel)

Hotel NH Praha je rozdelený na dve samostatné budovy spojené unikátnou lanovkou. Tower Lounge Bar je súčasťou ,,horného krídla“, ktoré sa nachádza na vrchole kopca Mrázovka. Nebojte, pohodlne vás naň vyvezie práve lanovka. Bar ponúka príjemné posedenie s nádherným výhľadom na panorámu Prahy. V letných mesiacoch môžete navštíviť tiež terasu.

Balcony Bar

Balcony Bae

Jedinečný Balcony Bar v centre Prahy ponúka (tentoraz) trochu iný pohľad na mesto. Z tohto baru budete mať kompletný prehľad o dianí v ulici Národní – od Národní třídy až k Národnímu divadlu. Bar sa špecializuje na víno, šampanské, cavu a miešané drinky. A ak dostanete chuť na jedlo, prídu vám iste vhod rôzne druhy tapas. Balcony Bar je miestom, kde si užijete všetko, čo patrí k večernému a nočnému životu.

High 8 Bar (Sheraton Hotel)

High 8 Bar

Teplý večer, západ slnka, osviežujúci drink, niečo dobré pod zub. Ideálna atmosféra pre príjemnú business schôdzku, stretávku s priateľmi alebo romantickú večeru. Strešný bar High 8, ktorý je súčasťou hotela Sheraton, si obľúbite hneď na prvýkrát. Ak hľadáte miesto pre menšiu súkromnú akciu, môžete si bar prenajať len pre seba.

Reštaurácia & Hotel Nebozízek

Nebozizek Petrin

Tesne pod Petřínskou rozhľadňou, uprostred petřínských sadov, sa nachádza veľmi príjemná reštaurácia Nebozízek. Vydať sa na ňu môžete pešo cez petřínsky park, tí lenivejší či menej fyzicky zdatnejší sa môžu vyviesť lanovkou. V zimných mesiacoch prídu vhod vnútorné priestory reštaurácie alebo zimná záhrada. V lete zase vonkajšie posedenie s výhľadom na Starú Prahu, Pražský hrad, Národní divadlo, Karlův most a na rieku Vltavu.

Komplex Nebozízek (hotel, reštaurácia) je tiež veľmi obľúbeným miestom na usporiadanie svadobných hostín, firemných večierkov, narodenín a iných udalostí.

Petřínské terasy

Petrinske terasy

Petřínské terasy sú vsadené doprostred východného svahu petřínského kopca s neuveriteľným výhľadom na celú Prahu – od vznešených Hradčan, cez strechy Malej Strany, vltavské mosty a veže Nového Mesta, až po historický Vyšehrad a horizont moderného Pankráca. Jedno z najromantickejších miest pre osobné stretnutie, svadobnú hostinu a zároveň perfektné miesto pre štýlovú firemnú akciu.

Reštaurácia Balu Kitchen

Reštauráciu Balu Kitchen si obľúbite pre jej útulné prostredie aj vybranú európsku a českú kuchyňu. Výhľad na panorámu Prahy included. Pre malých hostí je cez víkend otvorený detský kútik s množstvom hračiek.

V reštaurácii Balu Kitchen si budete pripadať ako doma. Aj túto rooftop reštauráciu si môžete prenajať na súkromnú akciu s kapacitou okolo 50 hostí. Reštaurácia zostaví menu na mieru, zariadi kvetinovú výzdobu, živú hudbu aj iné nevyhnutnosti pre vašu akciu.

 

Mapka Prahy s rooftop reštauráciami a barmi

 

Ďalšie reštaurácie a bary s výhľadom na Prahu

Reštaurácia Mlýnec

Restaurace Mlýnec

Zažite atmosféru Karlovho mosta pekne zblízka, avšak (na rozdiel od chôdze po ňom) aj v pokoji a pohodlí. Tesne pod mostom sa nachádza krásna vonkajšia terasa reštaurácie Mlýnec. V tejto reštaurácii bude Vltava prúdiť priamo pod vašimi nohami, zatiaľ čo vy si budete vychutnávať českú gastronómiu v dizajnovom interiéri inšpirovanom dynamickou vodnou hladinou. Návšteva reštaurácie Mlýnec s romantickým výhľadom na Karlov most bude zážitok, ktorý budete chcieť čoskoro zopakovať.

Marina Ristorante

Marina Ristorante

Veľmi obľúbená reštaurácia, ktorá sa nachádza priamo na lodi, poskytuje jeden z najlepších výhľadov na Vltavu, Pražský hrad a Karlov most. Počas leta si môžete užiť hornú terasu s odtiahnutou strechou, prípadne využiť vnútorné priestory lode. Veľké okná zabezpečujú dokonalý výhľad na klenoty Prahy.

Marina Ristorante podáva predovšetkým taliansku kuchyňu – na ich pizza chlieb a tiramisu jednoducho musíte zájsť! Rezervácia je samozrejme nutná, zvlášť ak chcete získať stôl pri okne s perfektným a ničím nerušeným výhľadom.

Kampa Park Restaurant

Kampa Park

Luxusnú reštauráciu Kampa Park si obľúbili mnohé české i zahraničné celebrity pre jej gurmánsku kuchyňu. Tá zahŕňa špičkovo servírované rybie aj mäsové lahôdky spolu s viac ako 150 druhmi vína. Pri návšteve si môžete vybrať stôl v štýlovo poňatej miestnosti alebo na intímnejšej terase, ktorá je v zime krytá a vykurovaná. Terasa je umiestnená na samom brehu Vltavy s výhľadom na Karlov most. Luxusnej gurmánskej kuchyni samozrejme zodpovedá aj cena pokrmov.

Reštaurácia Bellevue

Bellevue

Potrebujete zapôsobiť? Ak neurobíte dojem vy, reštaurácia Bellevue to zvládne za vás. Interiér doplnený o diela výtvarníka Ronyho Plesla a stoly s výhľadom na významné pražské pamiatky – ďalšie skvelé miesto pre oslavu výročia, schôdzku s obchodným partnerom, či súkromnú akciu. Vysoká gastronomická úroveň zaručená.

Pokrmy súčasných svetových trendov sú pripravované pod taktovkou šéfkuchára Marka Šádu, ktorý pracoval po boku uznávaných šéfkuchárov, z ktorých jeden bol dokonca ocenený michelinskou hviezdou.

Hergetova Cihelna

Hergetova Cihelna

Živá a štýlová reštaurácia Hergetova Cihelna je umiestnená priamo na brehu Vltavy a radí sa medzi ďalšie podniky s nádherným výhľadom na Karlov most. Turisti aj Pražania do Hergetovej Cihelne prichádzajú na kreatívne variácie obľúbených českých a medzinárodných jedál, na šaláty či čerstvé morské ryby.

Reštaurácie CottoCrudo

CottoCrudo

Talianska reštaurácia CottoCrudo ponúka tradičné talianske pokrmy v modernom poňatí. Elegantná reštaurácia sa nachádza na luxusnej adrese hoteli Four Seasons v historickom centre mesta.

CottoCrudo doslova znamená „varený a surový“ a reprezentuje úplne nový koncept. CottoCrudo ponúka Crudo bar – surový bar po taliansky s čerstvými rybami a morskými plodmi, syrmi mozzarella, s talianskymi salámami, prosciuttom a čerstvým pečivom. Crudo je tzv. sashimi v talianskom názvosloví. Priamo pred vašimi zrakmi tím kuchárov pripravuje čerstvé morské plody, tuniaka, morského vlka, homára, mušle alebo ustrice. Cotto menu ponúka pokrmy talianskej kuchyne pripravované z kvalitných surovín – čerstvé morské plody, domáce cestoviny a ďalšie tradičné talianske produkty.

Z menu Crudo baru alebo širokého výberu Cotto pokrmov si vyberie každý. Na svoje si príde predovšetkým každý milovník talianskej kuchyne!

Restaurant & Botel Matylda

Botel Matylda

Reštaurácia zameraná na taliansku kuchyňu so širokým výberom vín z celého sveta. V letných mesiacoch je k dispozícii záhradka na pontóne a terasa na zadnej časti lode, kedy počas vychutnávania si cestovín môžete nechať čas skrátka len tak plynúť …

Soho+ Restaurant & Lounge

Kozmopolitné miesto, umenie, farby, rozmanitosť. Interiér reštaurácie SOHO je inšpirovaný atmosférou Manhattanu, miestom, ktoré nikdy nespí. Už pri vstupe do reštaurácie na vás zapôsobí jej pozitívna atmosféra, ktorá panuje v celom priestore. Milovníci ázijskej kuchyne iste ocenia vycibrené sushi menu, milovníci dlhých rán a raňajok zase bohatú ponuku brunchov.

Zdroj fotografií: Facebook, webové stránky podnikov

Témata: Nezaradené
22.11.2018

Komentáře