Menu

Nemecké online agentúry – zoznam na stiahnutie zadarmo

Autor Milan Fiala Milan Fiala

Zaujímate sa o nemecké online agentúry? Chceli by ste sa o nich dozvedieť viac? Ponúkame vám kompletný zoznam nemeckých online agentúr na stiahnutie, a to úplne zadarmo!

Pri expanzii na nemecký online trh si chtiac-nechtiac budete musieť položiť jednu kľúčovú otázku. Tou je, či si pre zlepšenie výkonu svojej webovej stránky zvoliť domácu (českú/slovenskú) alebo nemeckú agentúru. Aby sme vám toto rozhodovanie uľahčili, ponúkame vám základné informácie o nemeckých online agentúrach, vrátane ich zoznamu na stiahnutie úplne zadarmo!

Koľko stojí nemecká agentúra (a nemeckí freelanceri)?

Ak máte v pláne využiť služby nemeckej online agentúry, rátajte s tým, že – na rozdiel od českého alebo slovenského prostredia – si výrazne priplatíte. Priemerná agentúrna hodinová sadzba sa pohybuje medzi 75 až 150 eurami. Sadzby pod 60 eur sú v nemeckom prostredí podozrivé, a to platí aj pre freelancerov.

Agentúry väčšinou uprednostňujú paušálnu spoluprácu, tzn. stále mesačné platby. Štandardný paušál sa pohybuje okolo 2 000 eur mesačne. Len málo agentúr vám odsúhlasí spoluprácu, ktorá vychádza na menej ako 10 hodín mesačne. Pomyselná hranica pre nemeckú agentúru je cca 15 hodín mesačne strávených na vašom projekte. Okrem toho sa s vami len máloktorá agentúra dohodne, ak jej nesľúbite aspoň tri mesiace úvodných prác na webe. Tieto tri mesiace si pravdepodobne poistí aj zmluvne.

Ak chcete spolupracovať s nemeckou agentúrou, mali by ste mať pripravených minimálne 6 000 eur, ktoré však v podstate pokryjú len začiatok spolupráce. S menšími sumami v Nemecku rozhodne neuspejete.

Nižšie uvádzame priemerné agentúrne ceny za najbežnejšie online marketingové aktivity:

 • SEO analýza: 1 000 až 6 500 eur
 • Analýza kľúčových slov: 700 až 2 500 eur
 • Analýza odkazového profilu: 1 000 až 3 000 eur
 • Tvorba linkbuildingovej stratégie: 1 500 až 2 500 eur

České (alebo slovenské) agentúry, ktoré sú v porovnaní s tými nemeckými kvalitatívne častokrát na vyššej úrovni, vás vyjdú mnohonásobne lacnejšie. Ak máte záujem expandovať na nemecký trh (alebo ste už expandovali a chcete zlepšiť výkon svojich stránok), sme pripravení vám pomôcť.

Špecifiká nemeckých online agentúr

 • Nemecké agentúry si často vyberajú svojich klientov. Ak sa im web klienta veľmi nepozdáva, prípadne vyhodnotia spoluprácu s vami ako nevýhodnú (napríklad kvôli nízkemu rozpočtu), je veľká pravdepodobnosť, že vás odmietnu.
 • Agentúry od svojich klientov často vyžadujú záväznú trojmesačnú spoluprácu.
 • Väčšina agentúr sa s vami ešte pred zahájením prác bude chcieť osobne stretnúť, prípadne sa spojiť aspoň telefonicky.
 • Nemecké agentúry v súčasnej dobe takmer vôbec neponúkajú platený linkbuilding. Špecializujú sa najmä na content marketing.
 • Väčšina agentúr si pred začiatkom komunikácie klienta poriadne zanalyzuje.

Blogy, ktoré stoja za sledovanie:

Nekonečným zdrojom inšpirácie sú blogy nemeckých online agentúr, vďaka ktorým sa dozviete väčšinu potrebných informácii o nemeckom online trhu. Menšou nevýhodou je fakt, že až na výnimky sú všetky blogy písané len v nemeckom jazyku. Avšak ruku na srdce, ak sa chcete Nemecku venovať viac, bez nemčiny to jednoducho nepôjde…

 • SEO-united: Ak je vašou prioritou stať sa naozajstným odborníkom v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače, mali by ste v každom prípade sledovať blog agentúry SEO-united, ktorý je takmer denne aktualizovaný novinkami o Googlu, SEO či SEM. Ak do tajov optimalizácie pre vyhľadávače len prenikáte, na stránke nájdete aj tutoriál pre SEO začiatočníkov. Prídu si tu na svoje laici aj profesionáli, preto blog hodnotíme na jednotku.
 • MSO Digital: Ak máte na SEO novinky čas tak raz týždenne, odporúčame sledovať blog agentúry MSO Digital. Ponúka veľmi prehľadne spracované „SEO Weekly“, ktoré vám poväčšine zaberie len pár minút.
 • Ranking Check: Veľkej obľube fanúšikov na Facebooku sa teší aj agentúra Ranking Check, ktorej blogom sa radi inšpirujeme. Obsahuje totiž články z rôznych oblastí online marketingu od SEO cez sociálne siete až po content marketing. Každú nedeľu navyše publikujú novinky zo sveta SEO, SEA a online marketingu.
 • SUMAGO: V prípade, že si po dlhom a náročnom dni nechcete namáhať oči čítaním dlhých a podrobných článkov, navštívte blog agentúry SUMAGO. Nečakajte rozsiahle články doplnené množstvom grafov, ale skôr pravidelné hlasové príspevky od marketingových odborníkov. Okrem tradičných marketingových tém sa môžete tešiť aj na informácie o guerilla marketingu alebo kreatíve.
 • EVIOM: EVIOM sa na rozdiel od predchádzajúcich blogov orientuje viac na najnovšie digitálne technológie, mobilný marketing a virtuálnu realitu.
 • Online Solutions Group: Čo sa týka grafickej podoby blogu, na plnej čiare u nás vyhráva agentúra Online Solutions Group. Ak sa zaujímate o SEO, SEA, affiliate marketing, display či rôzne marketingové eventy, určite sledujte Online Solutions Group.

SEZNAM KE STAŽENÍ

 

01.08.2017

Komentáře