Menu

Novinky z onlajnu #22

Autor Pavel Bělík Pavel Bělík

Pavel Bělík a Luděk Pulicar vás prevedú najnovšími Novinkami z onlajnu a prezradia vám, čo nás čaká v roku 2017.

SOCIAL

Čo sa týka kampaní, držte sa dát. Zadávatelia reklamy budú čoraz častejšie svoje kampane najskôr testovať na sociálnych sieťach a až potom s nimi pôjdu na ostatné kanály. Tento prístup sa bude len stupňovať, pretože sociálne siete ponúkajú široké možnosti zberu a merania dát.

 

PPC

Trendom číslo jedna sú real-time updates (do svojej reklamy môžete zahrnúť údaje, časy, dostupnosť produktu, kedy končí výpredaj atď.) Druhým trendom budú extended text ads (v textovej reklame budú dva nadpisy). Extended text ads sú spustené od 31.1.2017 a staré klasické textové reklamy už sa nedajú tvoriť.

 

SEO

Google novinkou bude mobile index. Google najnovšie hodnotí weby podľa stavu ich mobilnej verzie. Ak takúto verziu ešte nemáte, je najvyšší čas to začať riešiť, aby ste nezaznamenali citeľné prepady pozícií vo výsledkoch vyhľadávania. Zvážte nasadenie AMP. Tento rok bude výzva pre SEO špecialistov  tzv. SEO na nultej pozícii – to znamená presvedčiť Google, aby ponúkal web ako priamu odpoveď na hľadaný výraz. Viac predpovedí na rok 2017 nájdete u nás na blogu.

 

E-commerce

Do Českej republiky prichádza Amazon. S veľkou pravdepodobnosťou zašliapne všetky menšie e-shopy do zeme. Tie veľké sú na príchod Amazonu pripravené – pravdepodobne dôjde k úpravám cien určitého tovaru, ale neočakávame, že by ich Amazon prevalcoval.

 

EET

Pre všetky e-shopy, ktoré ponúkajú možnosť platby kartou, vstúpi v Českej republike od 1.3. 2017 do platnosti povinnosť elektronickej evidencie tržieb. Začnite riešiť registráciu už teraz. Táto povinnosť neplatí pre zahraničné e-shopy. Amazon tak bude mať ďalšiu konkurenčnú výhodu.

 

Rozmaznávajte svojho zákazníka

Určite nezabúdajte na komunikáciu so zákazníkombudovanie dôvery. Obchodné podmienky čo najviac zjednodušte. Pokiaľ máte možnosť využiť benefity, ako sú výdajne radosti, showroomy alebo odložené platby – neváhajte.

Aby vám v roku 2017 nič neuniklo, pozrite sa na náš marketingový kalendár.

06.02.2017

Komentáře