Menu

Vianočné reklamy, ktoré vás chytia za srdce

Autor Jaroslav Vidim Jaroslav Vidim

Stalo sa nepísaným pravidlom, že veľkí televízni inzerenti do svojich kampaní zaraďujú vianočný špeciál. Reklamu, ktorá je špeciálne pripravená na posledný mesiac v roku a v porovnaní s ostatnými býva veľmi špecifická. Väčšinou má silný príbeh a snaží sa pôsobiť na to dobré, čo v nás je.

Často pri nich neostane jediné oko suché. Poďme si pred blížiacimi sa sviatkami pripomenúť to najlepšie, čo za posledné roky v brandži reklamných spotov vzniklo. Uvarte si víno, vytiahnite misu so sladkosťami, zababušte sa do teplej periny a pripravte si poriadnu zásobu vreckoviek (všetky videa nájdete aj na našom YouTube kanáli).

1) John Lewis

Vianočné reklamy britského obchodného reťazca John Lewis patria dlhodobo na vrchol nášho zoznamu. Čo rok, to zásah do čierneho. Skrátka, to musíte vidieť!

2) Vianočná lotéria El Gordo

Veľmi dojemný je aj spot španielskej vianočnej lotérie El Gordo, rozprávajúci príbeh nočného strážnika v továrni na figuríny – Justina. Podať športku si po ňom asi nepôjdete, ale určite vás pohladí po duši a pripomenie vám, že robiť niečo pre druhých je ľudské…

3) Sainsbury’s

Britský reťazec Sainsbury’s je ďalším dôkazom toho, že na ostrovoch reklamy robiť vedia a neváhajú do nich investovať nemalý peniaz. Najmä minuloročná kampaň, ktorá rozpráva príbeh zo západného frontu v roku 1914, je veľmi silná…

4) Apple

Apple vo svojej kampani na nový iPhone z roku 2013 ukazuje, že nie každý, kto neustále drží mobil v ruke, je jeho otrokom.

5) Edeka

Nemecká Edeka (ďalšia sieť maloobchodných reťazcov) sa zamerala na rodinné vzťahy a ich dôležitosť. Odkaz je ľahko pochopiteľný aj pre tých, ktorí sa s nemčinou nekamarátia.

6) Lufthansa

Kampane známeho leteckého prepravcu patria vždy k tomu najlepšiemu, čo na západ od nás vzniká. Minuloročná vianočná kampaň nakrútená v spolupráci s mníchovským letiskom sa tentokrát zaobišla bez hráčov Bayernu, pre zmenu sa ale do nej zapojila veľká časť pozemného personálu. Aj toho nie úplne oficiálneho…

7) ROLLIN` WILD

Populárny cyklus „prežraných“ zvieratiek ROLLIN` WILD by bez Santových sobov nebol tým, čím je. Vtipné ako celá séria.

8) Sky Movies

Sieť televíznych kanálov Sky Movies, špecializujúca sa primárne na filmy, vrhá malé dievčatko do ríše divov.. ehm, teda skôr do víru televíznej zábavy. Bez ohľadu na výchovné, zdravotné a spoločenské aspekty je reklama vydarená. Veď sú Vianoce a k ním nejaké to „čučanie do bedne“ neodmysliteľne patrí.

9) Coca Cola

Najznámejšia vianočná reklama všetkých čias v našom zozname nesmie chýbať. Kamióny rozsvecujúce krajinu s chytľavou melódiou „Vianoce sú tu“ nás sprevádzajú už od deväťdesiatych rokov.

A ak stále nemáte dosť, pridávame pár ďalších peciek a evergreenov:

20.12.2015

Komentáře