Menu

12 rozšírení do prehliadača, ktoré si jednoducho zamilujete

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Doplnky do prehliadača sú skvelými pomocníkmi, ktorí vám spríjemnia a zefektívnia prácu a surfovanie po internete. Čo používame my v eVisions? Inšpirujte sa zoznamom najlepších nástrojov, ktoré si určite obľúbite. Tipy na rozšírenia sú primárne pre Chrome. Poďme sa na ne pozrieť.

1. 1Password

O bezpečnosti na internete sa hovorí dnes a denne. Priznajte sa – koľko rovnakých hesiel používate a aké zložité sú? Alebo ste použili sofistikovanejší spôsob a máte zošit, do ktorého vpisujete svoje heslá, aby ste si ich všetky zapamätali? Nezmysel. Ak chcete mať všetky účty v bezpečí, začnite používať 1Password. Do 1Password si nastavte jedno naozaj ťažké heslo (to si skutočne zapamätajte) a pridajte všetky svoje účty, ktoré vyžadujú zaheslovaný vstup. Môžu to byť sociálne siete, ale aj bankovníctvo alebo e-mail. Unikátne jednorazové heslá si už nikdy nemusíte pamätať, pretože 1Password vám ich vygeneruje. Je to jednoduchý spôsob, ako mať údaje naozaj v bezpečí.

 

2. Grammarly

Nie všetci sa môžu pochváliť angličtinou native speakera. Ale nebojte, Grammarly vám podá pomocnú ruku. Nástroj využijú nielen kopíci píšuci po anglicky, ale aj všetci ostatní, ktorí si potrebujú skontrolovať správnosť anglického textu. Grammarly dokáže prekontrolovať gramatické chyby a zároveň vám ich vysvetlí a opraví v rámci kontextu.

 

3. Google Translator

Ďalšie super doplnok pre tých, ktorí stále bojujú s angličtinou. V čom spočíva pridaná hodnota? Nemusíte otvárať špeciálne okno, do ktorého prekopírujete text. Jednoducho zvýrazníte tú časť, ktorú potrebujete preložiť, a kliknete na ikonu Google Translator. Text sa vám preloží do slovenčiny priamo na stránke. Či už potrebujete prelúskať pár slov, odstavec alebo napríklad celú webovú stránku, verte, že prekladač vám behom pár sekúnd prácu značne uľahčí. Neobmedzujte sa ale iba na angličtinu. Google Translator vie 103 rôznych jazykov.

 

4. Ghostery

Keď raz začnete surfovať na sieti, zanecháte za sebou digitálnu stopu. Trackery vás sledujú a zhromažďujú o vás informácie. Spoločnosti, ktoré dostanú váš dátový profil na vás môžu následne v správny čas a vhodnú dobu zacieliť reklamu. Vŕta vám hlavou, ako zlepšiť svoje súkromie v prehliadači, a chcete mať pod kontrolou údaje, ktoré o vás môžu zistiť tretie strany? Vyskúšajte Ghostery. S jeho pomocou zistíte, ako veľmi ste na internete pod drobnohľadom. Pomôže vám zablokovať rôzne trackovacie technológie a skryje reklamu. Vďaka tomu zrýchlite načítanie webových stránok, a tým aj prácu na internete. Nejde ani tak o zvýšenie bezpečnosti ako skôr zlepšenie ochrany vášho súkromia.

 

5. AdBlocker

Možno vás zaskočí, že práve na našom blogu vám radíme používať AdBlocker. Niektoré reklamné videá, ktoré vám vyskočia cez celú obrazovku, ale naozaj počas práce neoceníte. Nehovoriac o prílišnej hlasitosti, ktorá vás donúti nadskočiť zo stoličky. AdBlocker spoľahlivo skryje videoreklamu alebo bannery. Sami si potom nastavíte, na ktorých stránkach sa reklama zobrazovať môže, a na ktorých nie. Ľuďom z marketingu odporúčame raz za čas adblocker vypnúť. Zistíte tak, aká reklama na vás reálne cieli, a komu ste sa objavili v hľadáčiku.

6. OneNote Web Clipper

OneNote Web Clipper je veľmi užitočný nástroj, vďaka ktorému si uložíte a usporiadate ľubovoľný obsah z webu. Ak ste momentálne zaneprázdnení a potrebujete sa k niečomu vrátiť neskôr, nadišiel čas OneNote Web Clipper-a. Stránku si vďaka nemu uložíte na neskôr (podobne ako v aplikácii Pocket) alebo vystrihnete časť textu, čím eliminujete nepodstatné informácie. Aj keď ste offline, budete mať k svojim poznámkam prístup z akéhokoľvek počítača, tabletu alebo mobilného telefónu. To sa hodí.

 

7. Stay focused, be present/Forest

Ak máte radi hravé aplikácie, stiahnite si Stay focused, be present/Forest. Nástroj vám pomôže menej prokrastinovať a viac sa sústrediť na prácu. Poznáte to, pracujete a pípne vám správa na Messengeri alebo vašu pozornosť rozruší notifikácia na Twitteri. Sami si zvoľte čas, počas ktorého sa potrebujete naozaj sústrediť. Keď splníte svoje predsavzatie a budete poctivo makať, vyrastie vám stromček. Ak aplikáciu vypnete a podľahnete pokušeniu nakuknúť, čo sa na sociálnych sieťach deje, stromček vám uschne.

 

8. Buffer

Pracujete ako social media guru? Buffer je skvelá pomôcka pre plánovanie príspevkov na sociálne siete. Stačí zadať čas a dátum, kedy sa má príspevok zverejniť a Buffer už urobí ďalšiu prácu za vás. V neplatenej verzii môžete pripojiť Twitter, Facebook, Google+ a LinkedIn.

 

9. Bitly

Bitly funguje ako skracovač siahodlhých URL adries. Potrebujete niekam vložiť odkaz plný parametrov? Bitly vám pomôže urobiť z neho prehľadnú adresu. Okrem toho vám umožní vysledovať, odkiaľ na odkaz ľudia klikli, koľkokrát sa tak stalo, a dokonca z akej krajiny. Môžete tak efektívne zhromažďovať informácie a merať výkon kampaní na jednom mieste.

10. OneTab

Táto úplne geniálna funkcia sa bude hodiť nejednému linkbuilderovi, ale aj všetkým ostatným, ktorí majú vo zvyku otvárať v prehliadači veľa kariet. Ako to funguje? Akonáhle nainštalujete OneTab, objaví sa vám v pravom hornom rohu modrá ikona filtra. Keď na ňu kliknete, OneTab vám prevedie všetky karty do prehľadného zoznamu a ušetrí tým až 95% pamäte. Až sa budete chcieť k akémukoľvek oknu znovu dostať, jednoducho ho navolíte v zozname a okno vám vyskočí ako samostatná karta.

 

11. Turbo Ad Finder

Spravujete klientom Facebook? Toto rozšírenie vám pomôže získať inšpiráciu pre reklamné kampane alebo môžete urobiť takú menšiu špionáž konkurencie. Ako to presne funguje? Po zapnutí čarovného tlačidla Turbo Ad Finder vám Facebook v newsfeede vyfiltruje iba sponzorované reklamné príspevky. Jednoduchým zapnutím/vypnutím regulujete, či chcete vidieť všetky novinky, alebo len reklamu. Verte, že keď už ste s nápadmi v koncoch, nie je od veci trochu zapátrať, ako to robia iní.

 

12. SEO META in 1 CLICK

Nad týmto doplnkom zaplesá srdce radosťou nejednému SEO konzultantovi. V rozšírení uvidíte niekoľko záložiek, ktoré sú rozdelené podľa zamerania. Na karte súhrn nájdete všetky relevantné údaje ako je titulok stránky, popis, KW, URL stránku, počet nadpisov a ich hodnotu a mnoho ďalšieho. Na ostatných kartách detailnejšie preskúmate obrázky alebo odkazy. Nástroj vám prehľadne zobrazí všetky informácie, ktoré ako SEO konzultant potrebujete k svojej práci.

Vynechali sme nejaké rozšírenia do prehliadača, bez ktorých si neviete predstaviť fungovanie na internete? Napíšte nám a zaradíme ho do článku 🙂

28.05.2018

Komentáře