Menu

5 motivačných kníh, ktoré nakopnú váš osobný rozvoj

Autor Helena Škývarová Helena Škývarová

Máte problémy s prokrastináciou? Stále plánujete budúcnosť a riešite minulosť namiesto sústredenia sa na prítomnosť? Možno to je dôvod, prečo vám práca nejde od ruky a neposúvate sa tak, ako by ste si predstavovali. Zapracujte na svojom osobnom rozvoji a prečítajte si niečo z nášho zoznamu najlepších motivačných kníh, ktoré sa osvedčili aj nám.

Getting Things Done (David Allen)

Zaujímavá metodológia GTD (Getting Things Done), ktorú predstavuje David Allen, by vám mala pomôcť zefektívniť prácu, získať viac voľného času a zbaviť vás tak aj stresu. V knihe autor uvádza mnoho tipov a techník, ako si rozvrhnúť prácu tak, aby ste ju dokončili v termíne a ešte vám zostal voľný čas. Odporúčame prečítať aktualizovanú verziu knihy z roku 2017, ktorú autor prepísal pre potreby dnešnej doby.

Konec prokrastinace (Petr Ludwig)

Pokiaľ neustále odkladáte prácu, či už v kancelárii alebo doma, tak je táto knižka určená priamo vám. Petr Ludwig prináša celú kopu odpovedí na otázky týkajúce sa odkladania úloh, produktivity a ďalších tém. Kniha vám pomôže využívať váš čas zmysluplnejšie pomocou 8 praktických nástrojov osobného rozvoja.

The ONE Thing (Gary Keller and Jay Papasan)

Chcete zistiť, aké tajomstvo stojí za neobyčajnými výsledkami? Autori knihy prichádzajú s veľmi prekvapujúcim vysvetlením, a tým je jednoduchosť. Práve sústredenie sa len na jednu aktivitu vám pomôže viac zefektívniť prácu ako tzv. multitasking, kedy robíte viac vecí naraz. Budete tak robiť menej chýb a práca vám pôjde od ruky.

The Power of Now (Eckhart Tolle)

Mnohým sa na prvý pohľad môže zdať, že táto kniha nepatrí medzi motivačné knihy, ale opak je pravdou. V dnešnom svete sa často naháňame za lepšou budúcnosťou alebo sa zaoberáme minulosťou, ale málokto skutočne žije v prítomnosti. Autor knihy pekne popisuje, ako žiť v prítomnom okamihu, vďaka ktorému môžeme prekonať obavy z budúcnosti. Nabáda svojich čitateľov, aby viac prežívali prítomnosť a boli si plne vedomí svojich súčasných myšlienok.

 

 

Outliers – The Story of Success (Malcolm Gladwell)

Gladwell sa snaží vedeckým pohľadom zistiť, čo skutočne stojí za úspechom. Prichádza s tým, že za úspechom nestojí náhoda, šťastie, talent či genetika, ale čas, ktorý venujeme našim zručnostiam. Čím viac času a úsilia budeme venovať veciam, v ktorých chceme byť úspešní, tým viac sa priblížime k tomu, že v nich skutočne vynikneme.
 

Dychtíte po ďalšej inšpirácii? Potom si prečítajte týchto 8 kníh nielen pre online marketérov!

02.11.2017

Komentáře