Menu

Postarajte sa, aby vám v online marketingu neunikla ani myš

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Nechcete prísť o nič z online marketingu, ale neviete, koho sledovať a kde získavať informácie? Poradíme vám, ako zostať v obraze.

Zamerajte sa na webové stránky/blogy

Ľudí, ktorí majú svoj blog, je na internete pomerne dosť. Nemá zmysel vymenovávať zoznam blogerov z oblasti copywritingu, SEO a iných oblastí online marketingu. Sledujte dva hlavné zdroje, ktoré vám zabezpečia výťah toho najzaujímavejšieho a najaktuálnejšieho, čo sa na poli online marketingu deje.

 • Jiří Rostecký sa na mladypodnikatel.cz venuje rozhovorom s ľuďmi z brandže. Najčastejšie ide o odvážlivcov, ktorí prešli z korporátneho prostredia na voľnú nohu. Dozviete sa, ako sa im darí a aké úskalia freelancing prináša. Na webe vás čaká množstvo článkov, ktoré vám ukážu know how skúsenejších ľudí z online marketingu.

 • Sledujte prísun informácii vo forme videí a článkov na našich stránkach eVisions.cz alebo eVisions.sk. Svojich čitateľov a divákov pravidelne zásobujeme aktualitami z oboru. „Novinky z onlajnu“ môžete sledovať na blogu alebo Youtube.

O čom sa cvrliká na Twitteri

Sociálna sieť Twitter má tú výhodu, že môžete sledovať ľudí, ktorí vás zaujímajú a inšpirujú. Získate tak stály prísun čerstvých informácii. Vybrali sme pre vás niekoľko dôležitých a rešpektovaných lídrov z online marketingu.

 • Larry Kim je marketingový odborník, ktorý píše prakticky o všetkom, čo sa online marketingu čo i len vzdialene týka. Na Twitteri sa môže pochváliť viac ako pol miliónom sledovateľov.
 • Sledujte aj Avinasha Kaushika, jedného z najuznávanejších online marketérov na svete.
 • Z českej scény dajte follow Marekovi Prokopovi, ktorého reputácia v SEO sfére je nespochybniteľná. Jeho pôsobenie v online marketingu patrí medzi najdlhšie v Čechách.
 • Meno ďalšieho SEO špecialistu určite poznáte. Nie je to nik iný ako Pavel Ungr. Ten rád predáva svoje znalosti na školeniach a môžete ho stretnúť na eventoch s marketingovou tematikou.

 • Pozornosť venujte tiež Dušanovi Janovskému, autorovi projektu jakpsatweb.cz, ktorý pomáha začiatočníkom pri zostavovaní webových stránok, a môžete ho poznať zo Seznamu.
 • Z oblasti linkbuildingu nezabudnite čítať tweety od popredného českého linkbuildera Lukáša Palkoviča.

 • Z copywritingu odporúčame Michaelu Losekoot, Zuzanu Veselú, Mariu Grafovú a Martinu Habartovú.

Ukážte sa na konferenciách

Na konferenciách vždy stretnete množstvo zaujímavých ľudí z oboru. Môžete sa s nimi zoznámiť a ak hľadáte prácu, upozorniť na seba. Z väčšiny konferencií, ktorých sa zúčastníte, tweetujte. Uvidíte, že za chvíľu už budete v marketingovom rybníku ako doma.

 • Marketing Festival predstavuje jednu z najväčších akcií svojho zamerania v našom regióne. Jeho kúzlo spočíva v tom, že na ňom vystupujú osobnosti, ktoré sa zvyčajne do našich končín veľmi nehrnú. Idoly z Twitteru tak môžete vidieť prednášať naživo.

 • Ak nemáte príliš napapané prasiatko, využite lacnejšiu alternatívu – Barcamp. Vypočujte si inšpiratívne prednášky a vďaka rôznym workshopom zažite online na vlastnej koži.
 • Nič vám neunikne ani na Poslednej strede. Zapojte sa do diskusných večerov s odborníkmi z online marketingu a nenechajte si utiecť ani myš.
31.05.2017

Komentáře