Menu

7 geniálnych SEO blogov

Autor Iveta Nečesalová Iveta Nečesalová

Zaujímajú vás všetky novinky týkajúce sa SEO? Hľadáte inšpiráciu pre svoje projekty? Ste na správnej adrese. Máme pre vás 7 zahraničných SEO blogov, ktoré vám poskytnú nový uhol pohľadu na vašu prácu a posunú vás vpred.

TOP 1: MOZ

Marketingovú bibliu Moz.com študujú SEO špecialisti po celom svete. V rázcestníku si zvolíte tému, ktorá vás zaujíma, a môžete sa smelo ponoriť do vynikajúcich článkov od skutočných odborníkov. Moz vystupujú ako špecialisti na SEO, ktorí sa s vami radi podelia o svoje skúsenosti zo sveta online marketingu. Odporúčame uvariť si k ich blogu kávu, pretože len tak ľahko z neho neodídete.

TOP 2: SEObook

Chcete mať prehľad o aktualizáciách vyhľadávačov a poznať všetky trendy v SEO? Potom by vám nemal uniknúť blog Arona Walla, známej a uznávanej osobnosti na poli optimalizácie pre vyhľadávače.
Na jeho webe nájdete okrem iného voľne dostupné nástroje, ktoré vám uľahčia vašu prácu. Vo zvyšnom čase si môžete púšťať tréningové a vzdelávacie videá pre začiatočníkov, ale aj pokročilých marketérov. Nechýbajú ani infografiky, posledná vás prevedie fungovaním vyhľadávania na Googli.

TOP 3: Kiss metrics

Blog Kiss metrics sa nedrží vždy striktne tradičných tém. Poučí vás síce aj o základoch SEO a PPC, ale venuje sa prevažne analytike a meraniu dát. Vedeli ste, že farby použité na stránke ovplyvňujú konverzie? Autori webu výborne pracujú s infografikami a články zaujmú nielen dátových analytikov.

TOP 4: Distilled

Will Critchlow rád s ostatnými zdieľa svoje znalosti a skúsenosti. Okrem svojich pravidelných príspevkov na už zmieňovanom blogu Moz.com hojne plní kvalitným obsahom aj svoj osobný blog distilled.net. Ten sa okrem SEO a PPC zameriava tiež na sociálne médiá, online reputáciu alebo webový dizajn. Už vám nič neunikne.

TOP 5: SEO by the Sea

Bill Slawski je jeden z mála ľudí, ktorí o sebe môžu čestne prehlásiť, že majú viac ako 20 rokov skúseností z oblasti SEO. Na jeho blogu nájdete skvelé tipy pre SEO a stratégiu a zároveň včasné varovania pred možnými nepríjemnými zásahmi zo strany vyhľadávačov.

TOP 6: Backlinko

Prečo preliezať desiatky SEO blogov, keď vám Brianse Dean naservíruje veľkolepé návody doplnené prípadovkami ako na striebornom podnose? Brianse Deana, zakladateľa Backlinko.com, považujeme za jedného z popredných svetových SEO majstrov. Hoci publikoval na blogu asi len 25 článkov, sú kvalitné a obsiahle, a navyše ich neustále updatuje. Poradí vám v nich, ako sa vo vyhľadávačoch dostanete na prvé priečky.

TOP 7: Google

Google možno nepôsobí ako typický SEO blog, ale verte nám, oplatí sa ho sledovať. Google tvorí pravidlá celej SEO hry. Keď neviete čo ďalej, bežte rovno k zdroju. Naštudujte Google Guidelines a sledujte Google blog. Čím viac informácii získate, tým ľahšie sa budete posúvať vo výsledkoch vyhľadávania smerom nahor.

18.04.2017

Komentáře