Menu

9 praktických nástrojov pre markéterov

Autor Radovan Uhliar Radovan Uhliar

Šikovných programov, ktoré zjednodušujú prácu, je mnoho. Niektoré služby slúžia len na overenie funkčnosti, ale iné predstavujú sofistikované a komplexné nástroje, vďaka ktorým dokážete ušetriť čas. 1. Extension manager (Switcher) Tento nástroj by nemal chýbať žiadnemu užívateľovi prehliadača Chrome. Umožní vám vymazať, nastaviť alebo deaktivovať všetky programy a nainštalované zariadenia. 2. Event tracking tracker Šikovná…

Šikovných programov, ktoré zjednodušujú prácu, je mnoho. Niektoré služby slúžia len na overenie funkčnosti, ale iné predstavujú sofistikované a komplexné nástroje, vďaka ktorým dokážete ušetriť čas.

1. Extension manager (Switcher)

Tento nástroj by nemal chýbať žiadnemu užívateľovi prehliadača Chrome. Umožní vám vymazať, nastaviť alebo deaktivovať všetky programy a nainštalované zariadenia.

2. Event tracking tracker

Šikovná pomôcka, ktorá overí, aké eventy sa spúšťajú na cieľovom webe pri jeho návšteve.

3. Canva

Perfektný nástroj pre všetkých, ktorí vytvárajú obrázky alebo grafiku na sociálne siete alebo web. V priebehu pár sekúnd si dokážete Drag&Drop metódou vytvoriť nádherné obrázky, a to i bez znalosti grafických programov.

4. Crowdfire

Instagram má už skoro každý, ale ak chcete napríklad vedieť, kto vás unfollowuje, či si chcete nastaviť automatickú publikáciu príspevkov, zostanú vám oči pre plač. S Crowdfire okamžite získate prehľad o vašich followeroch a unfolloweroch alebo si naplánujete pripomienku na publikovanie príspevku vrátane hashtagov.

5. SentiOne

Produkt na monitorovanie zmienok o vašej značke. Vie aj po česky! Poskytuje skúšobných 14 dní zdarma a zbiera údaje z fór, mikroblogov, Facebooku, recenzií G +, fotiek, blogov, portálov a ostatných zdrojov na internete.

6. Pixel Helper

Používate pri inzercii na Facebooku Website Custom Audiences alebo konverzné pixely? Tento maličký add-on skontroluje správnu funkciu a upozorní vás, či sa na webe, ktorý si práve prezeráte, nenachádza nejaký pixel a či sa správne načítal.

7. Disconnect + Ghostery

Na webe ste pod drobnohľadom. Zamedzte pokusom o sledovanie pomocou nástrojov Disconnect alebo Ghostery! Ak potrebujete navštívený web analyzovať, môžete využiť ich ďalšiu funkciu a zistiť, ktoré stránky o vašej návšteve práve získavajú informácie.
Poznámka: Aktivovaný Disconnect zabraňuje v zbere údajov pixelom z Facebooku.

8. Lightshot

Poznáte to. Chcete si urobiť jednoduchý screenshot a rozhodne tým nemáte v úmysle stráviť celú večnosť. Nainštalujte si Lightshot – rýchly „screenshotmaker“ a máte vymaľované. Stačí stisnúť kombináciu kláves FN + PRT SC, potvrdiť uloženie a je to. Ak potrebujete v obrázku pre grafika či programátora označiť konkrétnu časť, môžete využiť integrovaný editor.

9. Optinmonster + SumoMe

Zbieranie e-mailov od návštevníkov vášho webu je dôležité. Rovnako i jednoduchá implementácia pop-up okna, ktoré vám s tým pomôže. Na rad prichádza SumoMe a optinmonster. Obe riešenia umožňujú jednoduché vytvorenia pop-upov. Zároveň dovoľujú aj sofistikované nastavenia zobrazovania a ďalšie vychytávky.

14.04.2016

Komentáře