Menu

7 magických vianočných reklám roku 2017 s myšlienkou

Autor Ivana Smatanová Ivana Smatanová

Ku Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné reklamy, ktoré sa občas, tak ako prasiatko od Kofoly, zakorenia hlboko do našej predstavy o sviatkoch, a inokedy zase len dotvárajú atmosféru a pripomínajú nám, že sa máme miesto stresu z nákupov sústrediť na pravé hodnoty Vianoc.

Tento rok bola na natáčanie obľúbená rozprávková Praha, opäť sa hralo na city a výrobcovia sa nebáli použiť realistický humor. Začíname s magickým výberom top 7!

Na blízkych záleží

Vianoce už dávno nie sú čisto sviatkom oslavy narodenia Ježiša Krista, ba stali sa akousi oslavou lásky, pohody, vzájomného obdarovania a pokoja mnohých ľudí z celého sveta. Počas celého toho stresu pri zháňaní čo najväčších a najdrahších darčekov v čo najvýhodnejšej zľave má ale človek tendenciu zabúdať na pravý význam Vianoc.

Penny Market tento rok namiesto nablýskaných farieb a veselých vianočných zvončekov vsadil na hlbokú myšlienku. V pokoji si pozrite video a zamyslite sa nad ňou sami. Pri sledovaní vám síce možno zovrie srdce, no snáď vás donúti zdvihnúť novučký smartfón a pozvať tých najbližších na Štedrú večeru. Ani ten najaktualizovanejší darček pod stromček nenahradí blízkosť človeka. O tom Vianoce boli, sú a aj navždy (dúfajme) budú. Už voláte?

V hlavnej úlohe: Praha

Ktoré mesto má rozprávkovejšiu atmosféru než stredoveká Praha? Využili to Kalifornský Apple a čínsky výrobca nového smartphonu Oppo R6 a vybrali si na natáčanie vianočného videoklipu hlavné mesto Českej republiky. Jabĺčkari sa v tejto, na city pôsobiacej reklame, snažia stiahnuť pozornosť na nový iPhone X a slúchatka AirPods. Tanečníci populárneho tanečného štýlu contemporary, Lauren Yatangová a jej manžel Christopher Grant, v reklame dokonale stvárňujú nostalgickú vianočnú atmosféru.

Neviem ako pôsobí na vás, ale na mňa to funguje. Prešla by som sa zasneženou Prahou so Samom Smithom nežne spievajúcim: „the real love is never a waste of time“, i keď len v slúchatkach. Mimochodom, všimli ste si v reklame Holešovické výstavište, železnicu na Výtoni či výstavnú sieň Mánes? Ak nie, vychutnajte si tento krátky film ešte raz!

Guliverove cesty

Možno som zaujatá, keďže som si práve vypočula moju obľúbenú pesničku „A dream“, no úplne som sa zasnívala do tejto mini-verzie Guliverových ciest. Naviac Praha a Kolín krásne dotvárajú rozprávkovo romantický príbeh. Najmä romantické duše si pravdepodobne povzdychnú a možno aj kúpia nový smartphone Oppo R6. Rozprávka na 2 minúty, no obsahuje všetko čo taká poriadna „slaďárna“ má.

Boj každých Vianoc

Aby som vás príliš nepresladila, rozosmejete sa reklamou od automobilového producenta Audi. Myslím si, že mužské osadenstvo sa stotožní s týmito predvianočnými pocitmi najviac. Človek by ani netušil aká je potreba správne zaparkovať stresujúca. Tento príbeh je dôkazom toho, že všetky spoločnosti dokážu nájsť niečo, čo sa dá zakomponovať do témy vianočnej reklamy, a to občas naozaj dôvtipne. Viac už vám neprezradím, je lepšie raz vidieť, než si stokrát prečítať.

Pravé Vianoce odhalené

Reťazec Lidl sa z lacného diskontu dokázal pomocou investícií do ozvláštnenia celkovej marketingovej stratégie dostať na prvé priečky v srdciach mnohých z nás. A ani čo sa týka vianočnej reklamy, neprepadli klišé. Ba naopak nezľakli sa a ukázali nám, ako to na Vianoce v takej skutočnej typickej stredoeurópskej rodine vyzerá. A že si každé Vianoce sľubujeme, ako bude všetko načas pripravené a bez jedinej výmeny názorov sa budeme celý deň spokojne usmievať? To by predsa Vianoce stratili tú pravú iskru!

Náhoda vie čarovať

Medvedík Padington 2 prichádza do kín a zároveň si zahral menšiu rolu aj v reklame od Marks & Spencer. Pomerne vtipným spôsobom za pomoci náhody privedie Padington zlodeja ku konaniu dobrých skutkov. Oceňujem podanie vianočnej klišé myšlienky originálnym spôsobom. Deti sa tak zabavia a pritom uvidia, že dobré skutky sa vždy oplatia. A možno za ne nedostaneme vysnívaný luxusný darček, ale minimálne ten hrejivý pocit nás urobí šťastnými. „Aj málo stači“ nie je len frázou.

Kúpte si črievičku s princom 

Romantické duše sa vždy rady zasnívajú už asi pri tisícej verzii Popolušky. Črievičku si môžete kúpiť v Debenhamse a princovia sa pohrnú jedna radosť. Aj keď príliš veľa vlastných myšlienok do rozprávky pridaných nebolo, kedy inokedy ako na Vianoce si môžete toľko klišé dovoliť. Dokonca si myslím, že aspoň cez tieto krásne sviatky je potreba, aby sme na chvíľu odložili kritiku a nechali sa len tak unášať vo vlne Vianočnej pohody. Dovoľte si na okamih sa rozplynúť v takto krásne natočenej love story.

Na našom blogu si môžete aj porovnať reklamy s našim minuloročným výberom Top 9 či prečítať si viac o kofolovom prasiatku.

Máte aj vy tipy na reklamy, ktoré na youtube neprekliknete či neprepnete televízny kanál, keď sa objavia na ploche? Priznajme si, že pred Vianocami sme všetci zaneprázdnení s dokončením práce, aby sme si potom mohli užiť sviatočné oddychovanie. Ak by ste teda nemali čas pozrieť si celú vianočnú rozprávku, tieto spoty vám zaberú tak maximálne tri minúty, no navodia tú najzasneženejšiu vianočnú atmosféru.

Šťastné a veselé!

21.12.2017

Komentáře